شش نکته اساسی در پیشگیری و درمان جوش

پوست، نکات زیبایی

شش نکته اساسی در پیشگیری و درمان جوش

پیشگیری و درمان جوش

محصولات بهداشتی پیشگیری و درمان جوش تنوع بالایی دارند؛ از اینرو توصیه اکید در درمان جوش، توجه به انتخاب محصول ضدجوش مناسب برای پوست هر شخص است.

روزنه های پوست، نقاط کلیدی وحساسی برای جوش زدن پوست هستند. تمام منفذهای سطح پوست، به طور بالقوه امکان مسدود شدن و تجمع چربی دارند؛ تجمع چربی در منافذ پوست و بسته شدن مسیر خروجی آن ها، مرحله ابتدایی ایجاد جوش است. به همین خاطر، بهتر است درمان جوش را به صورت یک برنامه ریزی پیشگیرانه در نظر بگیریم و اجرا کنیم.

یک محصول ضد جوش مناسب انتخاب کنید

روش های درمان و محصولات بهداشتی درمان جوش، بسیار متنوع هستند؛ از این رو توصیه می شود برای انتخاب روش درمان جوش دقت بیشتری داشته باشید. محصول بهداشتی ضد جوش باید مناسب با نوع جوش و شرایط پوست هر شخص انتخاب شوند. به طور مثال، برای پیشگیری و درمان جوش های موضعی و التهابی، ژل ضد جوش با اثر ضدالتهابی، پیشنهاد مناسبی است.

بعضی از محصولات به پوست آسیب می رسانند

محصولی که برای درمان جوش انتخاب می شود باید قوی و مؤثر باشد؛ اما لازم به ذکر است، قدرت ماده ضد جوش نباید در حدی باشد که به پوست آسیب بزند و التهاب و خشکی پوست ایجاد کند. یک مشاور می تواند در انتخاب محصول مناسب به شما کمک کند.

درمان “نقطه ای” جوش ها نتیجه نمی دهد

یک نکته جالب در درمان جوش، انتخاب صحیح محل درمان است. تحت درمان قرار دادن نقاط جوش روی پوست، کافی نیست. هنگام درمان جوش، وسعتی از پوست که مستعد ایجاد جوش است را درمان کنید؛ زیرا ممکن است بسیاری از جوش های در حال شکل گیری، هنوز علامت قابل مشاهده ای روی پوست ایجاد نکرده باشند.

صبور باشید تا نتیجه بگیرید

شاید جالب باشد بدانید 90 روز طول می کشد تا یک جوش ایجاد شود. جوش هایی که در ظاهر یک شبه ایجاد می شوند، یک دوره زمانی طولانی در حال شکل گیری بوده اند. این موضوع اهمیت رعایت پاکیزگی و بهداشت پوست را در پیشگیری از جوش زدن نشان می دهد. پیشگیری و درمان جوش در کوتاه مدت ممکن نیست؛ بلکه باید یک برنامه طولانی مدت برای آن داشته باشید.

رفتار خشونت آمیز با پوست ممنوع!

استفاده از شوینده های قوی و شستن بیش از دو بار در روز، رطوبت طبیعی پوست را از بین می برد (پوست را دهیدراته می کند)؛ از بین رفتن رطوبت پوست، آن را نسبت به محصولات درمان جوش حساس تر می کند. توصیه ما، شست و شوی پوست به صورت دو بار در روز با شوینده مناسب پوست است. استفاده از یک محصول آبرسان بعد از شستن صورت بسیار مفید است. استفاده از آبرسان حتی برای پوست های چرب نیز توصیه می شود.

استفاده از محصولات ویتامینه و کاهش دهنده التهاب

در کنار استفاده از محصولات ضد جوش و کاهش دهنده التهاب، استفاده از محصولات حاوی مواد مغذی مانند روی و امگا3 نه تنها التهاب پوست را کاهش می دهند، بلکه روند درمان را نیز تسریع می کنند.

چهار نکته برای پوست های حساس

  • از شستن پوست بیش از دو بار در روز خودداری کنید؛ هنگام شستن از آب خیلی سرد یا گرم استفاده نکنید، زیرا هر دو باعث التهاب پوست می شوند.
  • از پاک کننده های حاوی الکل استفاده نکنید.
  • از مرطوب کننده های غیر آلرژیک و محافظت کننده در برابر خورشید استفاده کنید.
  • برای پاکسازی و رطوبت بخشی به پوست، دو بار در هفته از ماسک صورت مناسب استفاده کنید.
منابع

http://www.sheknows.com/beauty-and-style/articles/1015017/best-skin-care-products-for-sensitive-skin
http://www.acne-skin-care-expert.com/acne-skin-care-tips.html

نظرسنجی