تمام راه های چاق شدن صورت

یکی از مشکلاتی که امروزه اکثر افراد چه خانم و چه آقایان با آن مواجه می شوند، لاغر شدن صورت می باشد که این موضوع، بر زیبایی ظاهری افراد تاثیر منفی گذاشته به طوری که باعث کاهش اعتماد به نفس آنان نیز خواهد شد. برای چاق شدن صورت راه های مختلفی وجود دارد که از بهترین و موثرترین راه ها می توان به استفاده از ماسک های خاصی برای چاق شدن صورت، خوردن خوراکی هایی که در چاق شدن صورت موثر هستند و با انجام تکنیک ها و ورزش ها که باعث چاق شدن صورت می شوند، اشاره کرد.

البته راه های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است برای فرد، عوارضی داشته باشد. برای مثال می توان برای چاق شدن صورت، از داروهای خطرناک و یا روش های تزریقی و بوتاکس،استفاده کرد که این روش ها در مطب پزشک انجام می گیرد و ممکن است برای فرد، عوارضی را به بار آورد. در ادامه مقاله به توضیح راه هایی برای چاق شدن صورت می پردازیم که انجام این راه ها، تاثیر فوق العاده ای در چاق شدن صورت خواهند داشت.

استفاده از ماسک های مفید برای چاق شدن صورت

استفاده از ماسک های مفید برای چاق شدن صورت

استفاده از ماسک های مفید برای چاق شدن صورت

استفاده از ماسک گلاب و گلیسیرین

یکی از روش های موثری که باعث چاق شدن صورت می شود، استفاده از ماسک گلاب و گلیسیرین می باشد. گلاب و گلیسیرین باعث رطوبت بخشیدن به پوست، آبرسانی به پوست و در نتیجه چاق شدن صورت می شوند.

برای تهیه این ماسک، باید مقداری گلاب و گلیسیرین را در ظرفی ریخته و مخلوط کنید. سپس آن را قبل از خواب، روی صورت قرار داده و اجازه دهید که تا صبح روی صورت بماند. بعد از بیدار شدن، صورت را با آب ولرم آبکشی نمایید. برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، بهتر است که این روش را هر شب یک بار انجام دهید.

با استفاده از آلوئه ورا

یکی دیگر از راه های چاق شدن صورت استفاده از ماسک آلوئه ورا می باشد. از آن جایی که آلوئه ورا دارای خواص آنتی اکسیدان است در نتیجه استفاده از آن، باعث بهبود خاصیت کشسانی و افزایش کلاژن پوست شده که در چاق شدن صورت، کمک زیادی خواهد کرد.

برای تهیه این ماسک، باید ابتدا صورت را تمیز شسته و خشک کنید. حال ژل آلوئه ورا را روی صورت قرار داده و به آرامی ماساژ دهید و به مدت پانزده دقیقه صبر کنید تا خشک شود. سپس آن را با آب ولرم آبکشی نمایید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، بهتر است که این روش را روزانه دو نوبت انجام دهید.

با استفاده از خیار

ماسک خیار

ماسک خیار

از دیگر راه های موثری که برای چاق شدن صورت، می توان بهره برد، استفاده از ماسک خیار می باشد. خیار میوه ای است که استفاده از آن باعث آبرسانی به پوست و رطوبت بخشیدن به پوست شده که در چاق صورت نیز کمک زیادی خواهد کرد. همچنین خیار باعث لطافت و نرمی پوست نیز می شود.

طرز استفاده از این ماسک، به این صورت است که یک عدد خیار رنده شده را روی پوست صورت خود قرار داده و به مدت بیست دقیقه صبر کنید. سپس آن را با آب ولرم آبکشی نمایید. برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، بهتر است که این روش را هفته ای سه نوبت انجام دهید.

ماسک عسل

یکی دیگر از ماسک هایی که در چاق شدن صورت تاثیر بی نظیری دارد، ماسک عسل می باشد. عسل دارای خواص آنتی اکسیدان زیادی است که باعث آبرسانی به پوست و چاق شدن صورت می شود. همچنین عسل با رطوبت بخشیدن به پوست، به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی عالی برای پوست به شمار می آید که استفاده از عسل باعث نرمی و لطافت پوست خواهد شد.

برای استفاده از این ماسک، باید یک قاشق چای خوری عسل را با مقدار کمی پاپایا له شده ترکیب نموده و روی صورت خود قرار داده و به مدت پانزده الی بیست دقیقه صبر کنید. سپس آن را با آب ولرم آبکشی نمایید. برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، بهتر است که این روش را روزانه یک نوبت انجام دهید.

با استفاده از پودر جوانه گندم

استفاده از ماسک پودر جوانه گندم نیز، در چاق شدن صورت کمک زیادی خواهد کرد. گندم حاوی ویتامین E و مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است که  باعث آبرسانی به پوست شده و در چاق شدن صورت بسیار موثر می باشد.

برای تهیه این ماسک، ابتدا در ظرفی یک قاشق غذا خوری پودر جوانه گندم ریخته، سپس نصف یک عدد موز له شده و دو قاشق چای خوری روغن زیتون را به آن اضافه کرده و مخلوط کنید. حال این ماسک را به مدت سی دقیقه روی صورت خود قرار دهید. سپس آن را با آب ولرم آبکشی نمایید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، این روش را هفته ای سه نوبت انجام دهید.

استفاده از ماسک خاک رس یا گل رس

یکی دیگر از بهترین و موثرترین ماسک ها برای صورت، ماسک خاک رس یا گل رس می باشد. زمانی که گل رس با گلاب ترکیب می شود باعث بهبودی خاصیت کشسانی پوست شده و کمک زیادی به آبرسانی پوست و چاق شدن صورت خواهد کرد.

طرز تهیه این ماسک به این صورت است که ابتدا در ظرفی یک قاشق غذا خوری گل رس ریخته و یک قاشق مربا خوری گلاب را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنید تا ماده ای خمیری شکل ایجاد شود. حال این ماسک را روی صورت خود قرار داده و به مدت پانزده دقیقه صبر کنید. سپس آن را با آب سرد آبکشی نمایید. برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، بهتر است که از این ماسک، روزانه یک مرتبه استفاده کنید.

تذکر: توصیه می شود که قبل از استفاده از ماسک صورت، حتما اطمینان داشته باشید موادی که در تهیه ماسک ها استفاده شده است، برای پوست صورت، حساسیتی نداشته باشد، بنابراین بهتر است که قبل از استفاده از ماسک صورت، آن را تست کنید. به این صورت که مقدار کمی از آن را روی پوست بازو خود قرار داده و در صورتی که سوزش، خارش، قرمزی یا هر گونه حساسیت دیگری مشاهده نشد، می توان از آن ماسک، برای پوست صورت استفاده کنید.

مصرف مواد غذایی موثر در چاق شدن صورت

مصرف مواد غذایی موثر در چاق شدن صورت

مصرف مواد غذایی موثر در چاق شدن صورت

همان طور که ذکر شد، می توان با تهیه ماسک های مفید و موثری به چاق شدن صورت کمک زیادی کرد. اما برای دریافت نتیجه سریع تر، بهتر است که در کنار استفاده از این ماسک های صورت، در برنامه غذایی خود، مواد غذایی موثری را نیز قرار داده و مصرف کنید که در ادامه مقاله به توضیح مختصری درباره آن ها خواهیم پرداخت.

مصرف میوه ها و سبزیجات

یکی از راه هایی که در چاق شدن صورت بسیار مفید و موثر است، مصرف میوه جات و سبزیجات می باشد. میوه ها و سبزیجات به دلیل دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی و انواع ویتامین ها، باعث آبرسانی به سلول های پوست و در نتیجه چاق شدن صورت می شوند که از این میان، می توان به مصرف سیب و هویج اشاره کرد.

چاق شدن صورت با نوشیدن شیر

یکی از راه هایی که در چاق شدن صورت بسیار موثر است، مصرف شیر می باشد. شیر دارای ویتامین های B12، A و D است. همچنین شیر حاوی مقادیر زیادی آب، کلسیم، پروتئین، مواد مغذی و آمینو اسید است که مصرف آن باعث سلامت پوست، پاک سازی و آبرسانی پوست شده و در نتیجه باعث چاق شدن صورت خواهد شد.

چاق شدن صورت با خوردن ماکارونی

یکی دیگر از راه هایی که برای چاق شدن صورت می توان استفاده کرد، خوردن ماکارونی می باشد. پاستا و ماکارونی دارای مقادیر زیادی کربوهیدرات هستند که مصرف منظم آن ها، تاثیر فوق العاده ای در چاق شدن صورت دارند. به طوری که می توان گفت یک فنجان ماکارونی پخته شده دارای 200 کالری می باشد.

چاق شدن صورت با خوردن برنج

مصرف برنج، یکی دیگر از راه هایی است که در چاق شدن صورت می توان از آن بهره برد. برنج حاوی مقدار زیادی کالری می باشد و خوردن آن باعث پر کردن و چاق شدن صورت می شود. می توان گفت یک فنجان برنج پخته شده دارای 190 کالری می باشد.

چاق شدن صورت با خوردن سیب زمینی

یکی دیگر از مواد غذایی که خوردن آن، باعث چاق شدن صورت می شود، سیب زمینی است. سیب زمینی دارای مقادیر زیادی کربوهیدرات و نشاسته می باشد که مصرف آن در چاق شدن صورت، موثر می باشد.

چاق شدن صورت با خوردن گوشت قرمز

از دیگر مواد غذایی موثر در چاق شدن صورت، گوشت قرمز می باشد. گوشت قرمز حاوی مقدار زیادی کالری می باشد به طوری که مصرف آن علاوه بر چاق شدن صورت، باعث افزایش وزن نیز خواهد شد. بنابراین افرادی که قصد اضافه وزن ندارند، در مصرف گوشت قرمز باید احتیاط کنند.

چاق شدن صورت با خوردن آجیل

یکی دیگر از راه های مفید و موثری که برای چاق شدن صورت استفاده می شود، مصرف آجیل و مغزها می باشد. آجیل و مغزها حاوی آنتی اکسیدان، پروتئین و ویتامین هستند که مصرف آن ها باعث چاق شدن صورت خواهد شد که از این میان می توان به مغزهایی مانند پسته، بادام کوهی، بادام هندی و بادام زمینی و… اشاره کرد. البته باید به این نکته توجه داشت که برای جلوگیری از افزایش وزن، باید مغزهایی مصرف شود که از نوع خام و بدون نمک باشند.

چاق شدن صورت با نوشیدن آب

یکی از بهترین و ساده ترین روش هایی که به چاق شدن صورت، کمک زیادی می کند، نوشیدن آب به مقدار زیاد می باشد. توصیه می شود که برای سلامتی و چاق شدن صورت، روزانه هشت لیوان آب مصرف شود. بسیاری از خانم ها و آقایانی که ورزشکارند، با لاغری صورت، مواجه هستند. بنابراین این گونه افراد برای چاق شدن صورت، باید به مقدار مناسبی آب بنوشند.

چاق شدن صورت با ماساژ و انجام ورزش

چاق شدن صورت با ماساژ و انجام ورزش

چاق شدن صورت با ماساژ و انجام ورزش

علاوه بر راه هایی که برای چاق شدن صورت گفته شد، ماساژ و انجام تکنیک های ورزشی برای صورت، در چاق شدن صورت کمک زیادی خواهد کرد که بعضی از آن ها به صورت زیر می باشد.

چاق شدن صورت با ورزش صورت

یکی دیگر از راه هایی که برای چاق شدن صورت، انجام می شود، ورزش صورت است که به آن یوگای صورت گفته می شود. انجام این ورزش باعث جوان سازی و شادابی صورت نیز خواهد شد. برای مثال یکی از تمرین های آن، به این صورت است که باید دهان را ببندید و لپ ها را از هوا باد کرده و به مدت چهل و پنج ثانیه صبر کنید. سپس به آرامی باد لپ ها را خالی کنید.  

چاق شدن صورت با ماساژ صورت و استفاده از روغن ها

یکی دیگر از موثرترین راه ها برای چاق شدن صورت، ماساژ گونه ها با بعضی از روغن ها می باشد. استفاده از روغن ها باعث سلامت پوست و مرطوب نگه داشتن پوست شده که کمک زیادی در چاق شدن صورت می کنند. از روغن هایی که برای ماساژ صورت و چاق شدن آن استفاده می شود می توان به روغن نارگیل، روغن بادام، روغن زیتون، روغن درخت روغن قلم و… اشاره کرد. 

چاق شدن صورت با استفاده از طب سوزنی

علاوه بر تمام راه هایی که گفته شد، طب سوزنی نیز می تواند در چاق شدن صورت موثر باشد. انجام این روش در مطب پزشک و زیر نظر متخصص طب سوزنی انجام می گیرد. در حقیقت متخصص طب سوزنی با استفاده از سوزن های ظریفی، به افزایش گردش جریان خون صورت و تولید کلاژن بیشتر پوست، کمک کرده که با انجام این روش به خوش فرم کردن گونه ها و چاق شدن صورت می پردازد.

راه های دیگر چاق شدن صورت

  • یکی از روش های رایج پزشکی که برای چاق شدن صورت، در مطب ها انجام می شود، تزریق ژل به گونه ها می باشد.
  • یکی دیگر از راه ها برای چاق شدن صورت، استفاده از مکمل های غذایی مانند شیرخشک است.
  • برای چاق شدن صورت، کرم ها و لوسیون های مختلفی نیز وجود دارند که استفاده از آن ها می تواند موثر باشد.
  • یکی از کارهایی که باعث لاغری صورت می شود، مصرف سیگار و الکل می باشد، بنابراین توصیه می شود که از مصرف سیگار و الکل پرهیز نمایید.
نتیجه گیری

برای چاق شدن صورت راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به توضیح مختصری درباره آن ها پرداختیم. یکی از این راه ها، استفاده از ماسک هایی است که با استفاده از مواد طبیعی، تهیه می شوند، به همین دلیل عوارض خاصی را برای فرد به بار نمی آورند.

یکی دیگر از راه های چاق شدن صورت، مصرف مواد غذایی موثری است که به دلیل داشتن پروتئین، ویتامین، کربوهیدارت، نشاسته و… در چاق شدن صورت موثر و مفید هستند.

ماساژ صورت با بعضی از روغن ها، انجام ورزش صورت و انجام طب سوزنی نیز از راه های چاق شدن صورت به حساب می آیند.

همچنین راه های دیگری مانند بوتاکس، تزریق ژل به گونه ها و… برای چاق شدن صورت، وجود دارند که این روش ها در مطب و زیر نظر پزشک انجام می شود.

البته باید به این نکته توجه نمایید که روش های خانگی و استفاده از مواد طبیعی از ساده ترین و ارزان ترین راه ها برای چاق شدن صورت به حساب می آیند که باید آن ها را به صورت منظم و مداوم انجام دهید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید.

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط

پرطرفدارترین محصولات

دسته مقالات