کرم برای چروک پیشانی

مدت زمان مطالعه 2,8 دقیقه

کرم ضد چروک پیشانی از موثرترین عصاره گیاهان تولید شده اند که استفاده از این کرم ها در پیش گیری و درمان چین و چروک های پیشانی بسیار موثر است. در حقیقت استفاده از کرم های ضد چروک پیشانی به درمان افتادگی پوست کمک کرده و باعث بهبود و استحکام حالت کشسانی پوست می شود.

برخی از عوامل ایجاد کننده چین و چروک پیشانی

چین و چروک پیشانی، ممکن است از سن بیست تا سی سالگی شکل بگیرد و در سال های بعد از آن عمیق تر و ماندگارتر شود. به طور کلی یکی از عوامل ایجاد کننده چین و چروک پیشانی، می تواند حرکت مکرر عضله پیشانی باشد. برخی از عوامل دیگر به صورت زیر است :

 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون استفاده از کرم ضد آفتاب
 • مصرف سیگار
 • کسانی که شغل آن ها کارگری، کشاورزی و … است.
 • استرس و اضطراب
 • افرادی که پوست روشنی دارند.

انتخاب کرم برای چروک پیشانی با توجه به نوع پوست

قبل از استفاده از کرم های ضد چروک پیشانی، موضوع مهمی که باید در نظر گرفته شود، نوع پوست افراد است.

برای مثال، افرادی که دارای پوست چرب هستند باید متناسب با نوع پوست خود، از کرم ضد چروک پیشانی استفاده کنند. هم چنین به این افراد، استفاده از کرم های ضد چروکی که در ساخت آن ها از روغن استفاده شده، توصیه نمی شود، به دلیل این که وجود روغن، باعث تحریک پوست این افراد می شود.

افرادی که پوست خشکی دارند، می توانند از کرم های ضد چروکی استفاده کنند که در ساخت این کرم ها از روغن استفاده شده است.
هم چنین افرادی که پوست حساسی دارند برای کاهش چروک پیشانی، بهتر است از کرم ضد چروکی استفاده کنند که بدون عطر بوده و حساسیت پوستی نداشته باشد.

بنابراین توجه به موادی که درتهیه کرم های ضد چروک پیشانی، استفاده می شود، امری بسیار مهم است و باید این محصولات را با توجه به نوع پوست خریداری کرد.

فواید کرم های ضد چروک پیشانی

فواید کرم های ضد چروک پیشانی

فواید کرم های ضد چروک پیشانی

استفاده از کرم برای چروک پیشانی، سبب گردش خون در سلول های پوستی می شود. هم چنین از آن جایی که چین و چروک، دیر یا زود ایجاد می شود بنابراین استفاده از کرم های ضد چروک هرگز زود نیست.

در ساخت بهترین کرم برای چروک پیشانی از ترکیباتی مانند روغن، آب و سایر مواد مانند موم، پروتئین، اوره، گلیسیرین، لاکتات و … استفاده می شود. این کرم ها علاوه بر داشتن خاصیت مرطوب کنندگی، فواید دیگری نیز دارند. در حقیقت مواد تشکیل دهنده کرم های ضد چروک پیشانی باعث بهبود بافت، رنگ پوست، خطوط ریز و چین و چروک های پوست می شود.

هم چنین به دلیل وجود ترکیباتی که در کرم های ضد چروک پیشانی وجود دارد، استفاده از این کرم ها باعث روشنی و شادابی پوست شده و در کاهش و از بین بردن چین و چروک های پیشانی بسیار موثر هستند.

حقیقت هایی درباره کرم های ضد چروک پیشانی

همان طور که گفته شد برای انتخاب کرم ضد چروک پیشانی، باید به نوع پوست توجه شود بنابراین این کرم ها انواع مختلفی دارند و در تهیه آن ها نیز از مواد مختلفی استفاده می شود که در ادامه به توضیح مختصری درباره برخی از این مواد می پردازیم.

کرم های ضد چروک پیشانی حاوی اسید هیالورونیک

در کرم های ضد چروک پیشانی ماده ای به نام اسید هیالورونیک وجود دارد که این ماده به عنوان یک آبرسان طبیعی برای پوست بوده و در جذب رطوبت کمک زیادی می کند. اسید هیالورونیک باعث می شود که پوست جوان تر نشان داده شود و چین و چروک ها محو شوند. هم چنین این ماده به افزایش استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست نیز کمک زیادی می کند که در نتیجه باعث کاهش چین چروک های پیشانی می شود.

کرم های ضد چروک پیشانی حاوی رتینول

رتینول ماده ای ضد پیری به حساب می آید که مشتق ویتامین A است. این ماده باعث تحریک کلاژن سازی می شود و در حقیقت گردش سلول ها را تسریع می کند. در بیشتر کرم های ضد چروک از این ماده استفاده می شود. استفاده از این محصول برای انواع پوست ها مخصوصا پوست های حساس، مناسب می باشد.

کرم های ضد چروک پیشانی حاوی کوآنزیم Q10

اگر کرمی که برای از بین بردن چین و چروک ها استفاده می کنید، دارای کوآنزیم Q10 باشد، می تواند در کاهش چین و چروک به ویژه چروک های پیشانی بسیار موثرواقع شود. هم چنین استفاده از این کرم، به محافظت از پوست در برابر نور خورشید کمک زیادی خواهد کرد.

کرم های ضد چروک پیشانی حاوی اسید اسکوربیک (ویتامین C)

از آن جایی که ویتامین C، آنتی اکسیدانی قوی به شمار می آید بنابراین استفاده از کرم های ضد چروک حاوی ویتامین C می تواند در محافظت از پوست در مقابل رادیکال های آزاد بسیار موثر باشد. ویتامین C در کاهش چین و چروک کمک زیادی می کند. هم چنین این ویتامین باعث درخشندگی پوست و محو شدن لکه های تیره پوست شود.

کرم های ضد چروک پیشانی حاوی نیاسین آمید

در بهترین کرم ها برای چروک پیشانی از نیاسین آمید استفاده شده است. نیاسین آمید آنتی اکسیدانی قوی است که در کاهش چین و چروک پیشانی بسیار موثرمی باشد.

کرم های ضد چروک پیشانی حاوی پیتیدها

تحقیقات نشان داده است که بعضی از پیتیدها توانایی تحریک تولید کلاژن را دارند بنابراین استفاده از محصولات دارای پیتیدها، در کاهش چین و چروک ها و بافت پوست، بسیار مفید هستند.

کرم های ضد چروک پیشانی با خاصیت لایه برداری

سلول های جدید پوستی که تولید می شوند در واقع در پایین ترین لایه پوست قرار می گیرند در حالی که با افزایش سن، سلول های پوستی در لایه بالایی قرار می گیرند. با استفاده از کرم ضد چروک با خاصیت لایه برداری می توان جای این دو را تغییر داد که این امر باعث از بین بردن چین و چروک ها می شود.

در حقیقت استفاده از کرم های ضد چروک پیشانی با خاصیت لایه برداری می تواند لایه بالایی پوست را از بین ببرد در نتیجه لایه زیرین سلول های جدید پوست دیده می شود که در واقع پوست شما را تبدیل به پوستی تازه، صاف، شاداب و جوان تر از لایه بالایی (پوست خارجی) می کند.

کرم ضد چروک سینره

کرم ضد چروک سینره

کرم ضد چروک سینره

همان طور که می دانید، با افزایش سن تغییرات زیادی در ساختار پوست رخ می دهد که از جمله این تغییرات می توان به کاهش پروتئین های پوست (کلاژن و الاستین)، کاهش فعالیت غدد چربی، کاهش رطوبت پوست و همچنین نازک شدن لایه درم پوست اشاره کرد. برای کاهش سرعت این تغییرات می توانیم از کرم ضد چروک سینره استفاده کنیم که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا قادر است به خوبی از پوست در برابر عوامل مخرب محافظت نماید، رطوبت مورد نیاز پوست را فراهم سازد و در نتیجه میزان کلاژن پوست را افزایش دهد و تا حدود زیادی پیری را به تعویق اندازد.

ویژگی های کرم ضد چروک سینره

کرم ضد چروک سینره دارای ویژگی های مراقبتی خاصی برای پوست افراد است که می توان به شرح زیر بیان نمود:

 • محافظت از پوست در برابر آلودگی، خشکی هوا و عوامل مخرب محیطی
 • جلوگیری از تخریب کلاژن پوست و افزایش طول عمر سلول های پوست
 • حاوی کوآنزیم Q10 و ویتامین E جهت حذف رادیکال های آزاد
 • رفع چروک های سطحی و کاهش عمق چین و چروک ها
 • جلوگیری از ایجاد چین و چروک
 • رفع سریع چین و چروک، خطوط اخم و خنده و چروک های پنجه کلاغی
 • بهره گیری از جدیدترین و مؤثرترین پپتیدها در رفع سریع چین و چروک و احیای پوست
 • ترمیم لایه لیپیدیک و جلوگیری از نازک شدن پوست
 • رفع سریع خطوط اخم، خنده و چروک های پنجه کلاغی
 • سرشار از روغن های گیاهی امگا 3 و امگا 6 جهت حفظ پوست از آثار سوء رادیکال های آزاد
 • افزایش مقاومت پوست صورت در برابر تاثیر جاذبه و پیشگیری از افتادگی پوست
 • بدون انجام تست حیوانی یا کرولتی فری

کرم ضد چروک سینره با کمک به ساخت پروتئین های پوست و افزایش فرآیند نوسازی پوست، از چین و چروک های پوست که پوست را پیر نشان می دهند جلوگیری می کند. برای استفاده از کرم ضد چروک، زمان خاصی وجود ندارد و هر فرد با توجه به ویژگی های پوست خود، در صورت احساس نیاز می تواند از این کرم استفاده کند.

مکانیزم عملکرد کرم های ضد چروک به این صورت است که از پوست در مقابل عوامل مخرب (از جمله تماس با نور خورشید و رادیکال های آزاد)، محافظت می کند. این عوامل باعث فعال شدن آنزیم هایی می گردند که سبب تجزیه کلاژن و الاستین و سایر پروتئین های پوست می شوند. بنابراین با محافظت از پوست در برابر آثار مخرب و حفظ رطوبت مورد نیاز می توان تا حدود زیادی پیری را به تعویق انداخت.

ترکیبات کرم ضد چروک سینره

کرم ضد چروک سینره از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

 • عصاره گیاه مورد
 • کوآنزیم Q10
 • کمپلکس MDI
 • روغن گل مغربی و دانه کتان
 • روغن آووکادو
 • عصاره گل همیشه بهار
 • دکسپانتنول و شی باتر

نحوه استفاده از کرم ضدچروک سینره

برای استفاده از کرم ضد چروک سینره هر صبح و شب ابتدا پوست خود را با میسلار واتر صورت تمیز کنید سپس مقداری از کرم ضد چروک سینره را روی پوست صورت و گردن قرار دهید و با سر انگشتان خود، آن را پخش نمائید.

نکته: نکته قابل توجه در مورد کرم ضد چروک این است که اگر از کرم های دیگری برای مراقبت از پوست خود استفاده می کنید، حداقل نیم ساعت بین آن ها فاصله بگذارید.

نکاتی در ارتباط با چین و چروک پیشانی

نکاتی در ارتباط با چین و چروک پیشانی

نکاتی در ارتباط با چین و چروک پیشانی

علاوه بر استفاده از کرم های ضد چروک پیشانی که باعث کاهش و حتی از بین بردن چین و چروک ها می شوند، عوامل دیگری نیز وجود دارند که در کنار استفاده از کرم های ضد چروک، باید آن ها را نیز انجام داد. برخی از این عوامل به صورت زیر است:

 • پرهیز از مصرف سیگار
 • استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب
 • خوردن غذای سالم
 • نوشیدن آب به مقدار زیاد
 • خواب کافی
 • مصرف مولتی ویتامین ها

انجام این اعمال ساده به عملکرد بهتر کرم چروک پیشانی هم کمک زیادی می کند.

نتیجه گیری

کرم های ضد چروک پیشانی خاصیت مرطوب کنندگی دارند. علاوه بر آن، در تقویت سلول های پوستی و آبرسانی به پوست نقش موثری دارند و باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست می شوند. اگر از کرم های ضد چروک پیشانی به صورت صحیح و منظم استفاده شود علاوه بر از بین بردن چین و چروک ها، باعث درمان افتادگی پوست، شفاف سازی پوست و سفت شدن پوست نیز می شود.

کرم های ضد چروک پیشانی حاوی ویتامین های E و C هستند. از آن جایی که این ویتامین ها به عنوان آنتی اکسیدان هایی قوی عمل می کنند بنابراین با تجدید سلولی، تحریک کلاژن و افزایش جریان خون، در کاهش چین و چروک های پیشانی، بسیار موثر هستند.

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط

پرطرفدارترین محصولات

دسته مقالات