علت سوراخ شدن جای جوش به همراه درمان

مدت زمان مطالعه 0,7 دقیقه

سوراخ شدن جای جوش یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است پس از درمان جوش‌های فعال بر روی صورت شما رخ بدهد. حتما شما هم تا کنون افراد زیادی را مشاهده کرده اید که با مشکل جوش و آکنه‌های پوستی مواجه هستند و به دنبال راهی برای درمان این زائده ی پوستی هستند.

اما اغلب افراد پس از درمان جوش‌های صورت، با مشکل جدیدی مواجه می‌شوند که شامل به جا ماندن آثار جوش‌ها برروی پوست است.

اکثرا جای جوش و آکنه به دلیل دست کاری کردن و‌یا ترکاندن جوش‌های سر سفید است. برخی اوقات نیز‌یک جوش به حدی عمیق است که خود به خود از خودش ردی باقی می‌گذارد. عده ای حس می‌کنند این جای جوش‌ها پس از چند سال و با گذر زمان خوب می‌شوند اما همیشه هم به این صورت نیست.

دلیل فرو رفتگی جای جوش چیست ؟

دلیل فرو رفتگی جای جوش

دلیل فرو رفتگی جای جوش

هنگامی‌‌که کلاژنی که بدن به صورت طبیعی تولید میکند، بیش از اندازه کم باشد، باعث ضعف پوست و در نهایت فرورفتگی و سوراخ شدن جای جوش‌ها می‌شود.

گاهی اوقات طول عمر جای جوش بسیار طولانی است. سوراخ شدن جای جوش بیشتر روی پوست کسانی مشاهده می‌شود که حاد ترین نوع جوش و آکنه را داشته اند.

اولین مرحله ی درمان برای جای جوش که باید انجام شود، وادار کردن پوست به کلاژن سازی است تا ناحیه ملتهب و سوراخ شده بخاطر جوش، به حالت طبیعی برگردد. استفاده از لایه بردار‌ها در این زمینه بسیار موثر هستند. اسکراب از نگاه اکثر متخصصان، بهترین لایه بردار برای پوست است.

اسکراب‌ها با توجه به مواد تشکیل دهنده، لایه نازکی از پوست را برمیدارند و پوست را به نوعی مجبور به کلاژن سازی می‌کنند. علاوه بر اسکراب، می‌توان از کرم‌های کلاژن ساز نیز برای رساندن کلاژن به حد کافی به پوست استفاده کرد.

دلایل سوراخ شدن جای جوش چیست؟

دلایل سوراخ شدن جای جوش چیست

دلایل سوراخ شدن جای جوش چیست

این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که سلول‌های پوست مانند همیشه توانایی ترمیم زخم‌های به جا مانده از جوش را ندارند. هنگامی‌که جوش و آکنه روی صورت قرار می‌گیرد، چند اتفاق ممکن است رخ دهد. یک مورد این است که خیلی سریع ترمیم شده و جای جوش نیز از بین می‌رود. مورد دوم این است که جای جوش هم از بین می‌رود اما لک‌هایی به جا می‌ماند. مورد سوم این است که‌ یک جوش به حدی بزرگ شود که جای باقی مانده از آن نیز باعث ایجاد فرورفتگی و سوراخ شدن جای جوش شود.

روش های برطرف کردن سوراخ شدن جای جوش

روش‌های برطرف کردن سوراخ شدن جای جوش

روش‌های برطرف کردن سوراخ شدن جای جوش

سوراخ شدن جای جوش همان اندازه که می‌تواند ما را دچار استرس کند، راه‌های درمان بسیاری خواهد داشت. اما ما قصد داریم وقت شما را تلف نکنیم و دو روش از بهترین روش‌ها که طبق تایید اکثر بیماران منجر به نتیجه مثبت شده است را به شما معرفی کنیم.

میکرودرم آبریژن

میکرودرم آبریژن

میکرودرم آبریژن

یکی از روش‌های دیگر برای درمان سوراخ شدن جای جوش، میکرودرم آبریژن است. سوراخ شدن جای جوش که ناشی از جوش‌های قبلی است، با میکرودرم قادر به رفع شدن است.

از میکرودرم همچنین برای درمان جوش‌های سرسیاه و آبله مرغان نیز استفاده می‌شود. آسیب ناشی از جوش و آکنه بر روی پوست اگر خیلی عمیق نباشند با تعداد جلسات کم قابل رفع است. اما در صورتی که خیلی عمیق باشد، بنا به نظر پزشک مربوطه، از ده تا بیست جلسه برای رفع این مشکلات پوستی نیاز است.

میکرودرم آبریژن با کمک دستگاهی خاص،‌یک کریستالِ به‌شدت ظریف را از جنس اکسید آلومینیوم توسط فشار تنظیم شده با سطح پوست در ارتباط قرار می‌دهد و‌یک تراش کاملا سطحی در لایه‌های بالایی سطح پوست ایجاد می‌کند.

پس از آن نیز‌یک مکش روی سطح پوست انجام می‌گیرد و موجب برداشته شدن کریستال‌ها از سطح پوست و همچنین بهبود‌یافتن جریان خون به منطقه و فعال شدن سلول‌های فیبروبلاست و در نهایت موجب سلامت و طراوت پوست آسیب دیده می‌شود.

استفاده از لیزرco2 برای درمان سوراخ‌های جای جوش

استفاده از لیزرco2 برای درمان سوراخ‌های جای جوش

استفاده از لیزرco2 برای درمان سوراخ‌های جای جوش

برای استفاده و درمان توسط این لیزر، ابتدای کار نباید هیچ جوشی روی صورت وجود داشته باشد. قبل از شروع لیزر کردن از بی حس کننده استفاده می‌شود.

برای استفاده از این لیزر، حتما به‌یک مرکز خوب و مطمئن مراجعه کنید زیرا داشتن تخصص و مهارت کافی برای اعمال این لیزر بسیار اهمیت دارد.

پس از لیزر کردن ممکن است پوست صورت تا دو هفته قرمز شود که جای نگرانی نیست و طبیعی است. سپس پوستی صاف و شفاف جدا از هر گونه برآمدگی یا سوراخ‌های جای حوش به شما هدیه می‌دهد. توجه داشته باشید پس این نوع لیزر درمانی باید از کرم ضد افتاب استفاده کنید زیرا ممکن است پوست دچار تیرگی شود.

همچنین رسیدن به نتیجه ایده آل منوط به نوع سوراخ‌های جای جوش و آکنه روی صورت شما دارد و هرچه این سوراخ‌ها بیشتر و عمیق تر باشد ممکن است به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشد که بستگی به نظر متخصص دارد.

چرا باید سوراخ‌های جای جوش را درمان کرد؟

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم، در مواردی مشاهده شده است که سوراخ های جای جوش و همه‌ی برآمدگی‌های ناشی از آکنه پس از مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود. اما اگر این چنین نشود و شما نسبت به این موضوع بی اهمیت باشید، ممکن است در سنین بالاتر درمان آن‌ها نیز سخت تر شود و شما را بسیار نگران کند.

پس حتما باید درمان این فرورفتگی و جای باقی مانده از جوش‌ها را جدی بگیرید تا در سنین بالاتر افسوس کوچک شمردنِ این مشکل را نخورید. ضمن حفظ آرامش خود، اگر روش‌های خانگی را امتحان کردید و تاثیر چندانی مشاهده نکردید، حتما به دنبال بهترین‌ها در زمینه‌ی پوست و زیبا سازی صورت باشید.

جمع بندی

سوراخ شدن جای جوش و در کل ماندن ردی از جوش‌ها برروی صورتِ ما، اتفاقی ناگوار است که برای هیچ‌یک از افراد خوشایند نیست و همه‌ی ما دوست داریم پوست صورت مان کاملا صاف و فاقد هرگونه لک باشد.

با روش‌هایی که نام بردیم و تعریف کردیم، قصد داریم وقت ارزشمندِ شما را با هزاران روشی که در دنیای اینترنت وجود دارد و برخی از آن‌ها نیز نه تنها باعث بهبودی نشده بلکه پوست شما را دچار مشکلات شدید تر می‌کند، تلف نکنیم و سراغ اصل مطلب برویم. به بهترین مراکز درمانی که این خدمات را ارائه می‌دهند مراجعه کنید و دیگر نگران مشکلات پوست صورت خود نباشید.

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط

پرطرفدارترین محصولات

دسته مقالات