راه های رهایی از شوره سر

درمان شوره سر

با این‌که بارها در حمام به پوست سرتان شامپو می‌زنید باز هم پس از خشک کردن موها، سرتان پر از پوسته‌های سفید می شود؟

از ریزدانه‌های سفید روی شانه‌هایتان خسته شده‌اید؟ با این‌که بارها در حمام به پوست سرتان شامپو می‌زنید باز هم پس از خشک کردن موها، سرتان پر از پوسته‌های سفید می شود؟

با رعایت نکات زیر از شوره سر رهایی یابید.

اول از همه بهتر است بدانید که شوره سر به علت تجدید و بازسازی بسیار سریع سلول‌های پوست ایجاد می‌شود و چیزی که اتفاق می‌افتد این است: با به وجود آمدن لایه‌های جدید سلولی، سلول‌های مرده از پوست جدا شده و به شکل پوسته پوسته وارد موهای شما می‌شوند.

دو نوع شوره مو وجود دارد:

شوره خشک و شوره چربشوره خشک به پوست سر نمی‌چسبند و به صورت همان دانه‌های سفید عذاب آور، روی لباس‌ ظاهر می‌شوند. اما شوره چرب، پوسته‌هایی بزرگ‌تر هستند که به هم چسبیده‌اند و نمی‌ریزند و با خارش پوست سر همراه هستند. برای به حداقل رساندن شوره سر چه باید کرد:

– از خاراندن پوست سر با ناخن جلوگیری کنید چرا که باعث به وجود آمدن زخم و عفونت می‌شود.

– استفاده از کلاه نرم و راحت، در روزهای سرد، یا روزهایی که آفتاب به شدت می تابد و یا باد به سختی می وزد، توصیه می شود.

– مصرف رنگ‌ موها و محصولات حالت دهنده مو که در آن‌ها از الکل استفاده شده است را تا جایی که می توانید کم کنید، الکل پوست سر را خشک می‌کند.

– به اندازه کافی از ویتامین ب در رژیم غذاییتان استفاده کنید، این ویتامین از بروز شوره جلوگیری می‌کند.

– برس زدن مرتب موها در درمان شوره سر اهمیت زیادی دارد زیرا سبب می‌شود که جریان خون سریعتر شود و سلول‌ها تغذیه شوند. هر شب پیش از رفتن به رختخواب با یک برس مویی،‌ موهای خود را از جهات مختلف برس بزنید، به طوری که در حدود صدبار برس روی سرتان حرکت کند و در تمام نقاط خون را به جریان بیندازد.

 

– اگر میزان شوره سرتان در حد متوسط است، می توانید روزی یک بار موهای خود را با شامپوی معمولی بشویید. با این کار تقریبا تمام شوره سر از بین می رود. سعی کنید از شامپوهای معمولی، شامپو بچه یا شامپوهای ضد شوره استفاده کنید. شامپوهایی که قدرت پاک کنندگی بالایی دارند، پوست سر را خشک کرده و موجب بیشتر شدن شوره می شوند.

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط

پرطرفدارترین محصولات

دسته مقالات