پوست آقایون و مراقبت های ویژه!

پوست

پوست آقایون و مراقبت های ویژه!

مراقبت از پوست آقایان

پوست آقایون هم مثل خانوما نیاز به مراقبت و توجه داره.

اشعه ی آفتاب، آلودگی، خشکی هوا، استفاده از تیغ های اصلاح ارزون قیمت، صابون و بالا رفتن سن؛ پوست آقایون رو آسیب پذیرتر می کنه. پس برای داشتن پوست بهتر و مراقبت بیشتر از اون به نکات زیر توجه کنید.

منافذ بزرگ پوستی و غدد چربی فعال در پوست آقایون باعث میشه که پوست آن ها چرب به نظر برسه. بی توجهی به شستن چربی اضافی و آلودگی هایی که روی پوست قرار داره، می تونه منافذ پوست رو مسدود کنه و این مسئله پوست شما رو مستعد آکنه می کنه. برایشستن و پاک کردن صورت، ژل های شستشو که فاقد مواد صابونی هستن گزینه ی خوبی به حساب میان. استفاده از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب هم اهمیت زیادی داره. پوست آقایون بعد از اصلاح دچار سوزش و سوختگی میشه که استفاده از کرم مرطوب کننده مناسب، این سوزش ها رو رفع کرده و رطوبت لازم رو برای پوست تامین می کنه. از طرف دیگه آسیب های اشعه UVB می تونه باعث سوختگی پوست بشه و اشعه UVA آسیب های طولانی مدت مثل چین و چروک و سرطان پوست رو به همراه داره. استفاده از یک کرم ضد آفتاب با SPF مناسب می تونه محافظ خوبی در مقابل آفتاب باشه. ul>

بخش بعدی مربوط به مراقبت از چشم هاست. پوست اطراف چشم خیلی نازکه و قبل از قسمت های دیگه بدن شروع به چین خوردگی و پیر شدن می کنه به همین دلیل به مراقبت ویژه نیاز داره. چین و چروک و پیری پوست در آقایون به جای پیشرفت آروم به صورت کوآنتومیه (سریعه) و یکی از نشونه هاش، چین و چروکیه که اطراف چشم ظاهر میشه. استفاده منظم و به اندازه کافی از کرم دور چشم، هم پوست اطراف چشم رو نرم می کنه و هم از اثرات پیری روی پوست دور چشم جلوگیری میکنه. این نکته رو به خاطر بسپرید که کرم دور چشم رو باید آروم و به صورت ضربه ای از لبه ی استخوان بالای چشم استفاده کنید، تا بیشترین اثر رو داشته و از ایجاد حساسیت جلوگیری کنه.

نظرسنجی