لزوم مراقبت بیشتر از پوست و مو در فصل پاییز - قسمت دوم

لزوم مراقبت بیشتر از پوست و مو در فصل پاییز - قسمت دوم

مراقب از مو و پوست دست و پا در فصل پاییز

با سرد شدن هوا و شروع فصل سرما، پوست، مو و ناخن ها نیاز به مراقبت بیشتری دارند. به طور کلی، پوست شما در زمستان که رطوبت و درجه حرارت پایین است، خشک ترین حالت را دارد. بنابراین از خود در برابر بادهای شدید و هوای سرد محافظت کنید. هوای سرد و خشک، از عواملی است که سبب خشکی پوست صورت می شود.


مراقب از پوست دست و پا در فصل پاییز

کرم های دست به دلیل داشتن تعادل مناسب بین فاز روغن و آب در فرمولاسیون خود از قدرت پوشانندگی و ماندگاری بالایی برخوردار هستند. کرم مرطوب کننده دست سینره به دلیل داشتن این خصوصیت و همچنین وجود سیلیکون ها و روغن های طبیعی همچون جوجوبا، شی باتر، دانه آفتابگردان، گل مغربی و آووکادو خاصیت مرطوب کنندگی بالاییدارد. استفاده از اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6، در فرمولاسیون این کرم سبب بازسازی و ترمیم ترک های پوست شده است. توصیه می شود، برای جلوگیری از خشک شدن دست ها در فصل سرما، بعد از هر نوبت شستن دست ها از کرم مرطوب کننده دست استفاده کنید. همچنین پیش از خواب نیز از کرم دست استفاده کنید و برای جذب بهتر رطوبت، دستکش های نخی بپوشید. فراموش نکنید هنگام شستشن ظرف و یا کار با مواد شیمیایی حتما از دستکش استفاده کنید تا رطوبت طبیعی دست ها از بین نرود.


مراقب از پوست پا در فصل پاییز

برای جلوگیری از خشک و خشن شدن پوست کف پاها، هفته ای یکبار در حمام پوست مرده کف پای خود را با سنگ پا لایه برداری کنید. پاها خصوصا پاشنه ها را هر روز توسط کرم ضد ترک پا مرطوب کنید. کرم ترک پا سینره با بهره گیری از خواص ضد التهابی و التیام بخش گیاهانی نظیر گل راعی، آلانتوئین و روغن گل رز وحشی، ترک های پا را به سرعت بهبود می بخشد و درد و سوزش ناشی از این ترک ها را از بین می برد. وجود مواد لایه بردار باعث می شود که لایه های آسیب دیده از پوست جدا شوند و پوست تازه جای آنها را بگیرد. پس از استفاده از کرم پوشیدن جوراب های نخی را فراموش نکنید. پوشیدن جوراب باعث می شود که کرم به خوبی جذب پوست پا شود.


مراقبت از مو در فصل پاییز

با توجه به خشکی هوا در فصل سرما، مو به مراقبت بیشتری نیاز دارد. از شستن روزانه ی موی سر در فصول سرد پرهیز کنید زیرا این کار سبب از دست رفتن رطوبت پوست سر می شود. بهتر است هفته ای یک الی دو بار موهای خود را بشویید. استفاده از نرم کننده را فراموش نکنید، چرا که نرم کننده رطوبت لازم برای مو را تامین می کند.

نظرسنجی