لزوم مراقبت بیشتر از پوست و مو در فصل پاییز - قسمت اول

پوست

لزوم مراقبت بیشتر از پوست و مو در فصل پاییز - قسمت اول

مراقبت از پوست صورت و بدن در فصل پاییز

با سرد شدن هوا و شروع فصل سرما، مو، پوست و ناخن ها رطوبت خود را از دست می دهند. تفاوت دمایی که بین فضای بیرون و داخل وجود دارد سبب از بین رفتن رطوبت پوست و در نتیجه ایجاد خشکی و خارش می شود. حذف رطوبت پوست سبب از بین رفتن انعطاف پذیری آن می گردد و به این ترتیب پوسته پوسته شده و ظاهری چروک و ناصاف پیدا میکند. گاهی علاوه بر مشکلات ذکر شده پوست دچار خارش نیز می گردد. به طور کلی، پوست شما در زمستان که رطوبت و درجه حرارت پایین است، خشک ترین حالت را دارد. بنابراین از خود در برابر بادهای شدید و هوای سرد محافظت کنید. هوای سرد و خشک، از عواملی است که سبب خشکی پوست صورت می شود.

مراقبت از پوست صورت در فصل پاییز:

یکی از علل خشکی پوست استفاده از صابون هاست. مواد قلیایی موجود در صابون ها به همراه کلری که در آب وجود دارد، چربی های موجود در پوست را پاک می کنند و باعث خشکی پوست می شوند. در ژل های شستشوی صورت سینره از فرمولاسیون بسیار ملایم، مواد مرطوب کننده و نرم کننده بسیار مؤثر و pH مناسب استفاده شده است، که باعث حذف کامل آلودگی ها و باقیمانده مواد آرایشی می شوند و از خشک و پوسته پوسته شدن پوست صورت جلوگیری می کنند. به خاطر داشته باشید که حتی در روزهای سرد و ابری نیز باید از ضدآفتاب با SPF مناسب و طیف گسترده استفاده کنید. 30 دقیقه پیش از خارج شدن از خانه کرم ضدآفتاب را روی صورت و دست ها بمالید و اگر به مدت طولانی بیرون از خانه هستید حتما آن را هر چند ساعت یکبار تجدید کنید. کرم های ضدآفتاب سینره، با SPF های 30، 40، 50 و 60 و همچنین ضدآفتاب SPF45 مخصوص آقایان متناسب با پوست، محل زندگی و مدت زمانی که در معرض آفتاب قرار می گیرید، طراحی شده است.

مراقبت از پوست بدن در فصل پاییز:

یکی از علل خشکی پوست بدن قرار گرفتن طولانی مدت آن در زیر آب، خصوصا آب داغ است. سعی کنید زمان حمام کردن و دوش گرفتن خود را کاهش دهید و به جای آب داغ، آب ولرم مصرف کنید. زیرا آب داغ سبب از بین رفتن چربی های طبیعی پوست می شود. به منظور جبران رطوبت از دست رفته ی پوست بدن و رفع خشکی و خارش پوست و همچنین پوسته پوسته شدن آن، استفاده از کرم ها و لوسیون های بدن حاوی روغن های گیاهی و مواد مرطوب کننده توصیه می شود. کرم بدن سینره علاوه بر تامین رطوبت مورد نیاز پوست، از خارش و پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می کند و به آن نرمی و لطافت میبخشد.

نظرسنجی