مراقبت از پوست برای زنان باردار

پوست، نکات زیبایی

مراقبت از پوست برای زنان باردار

مراقبت از پوست برای زنان باردار

مراقبت از پوست برای زنان باردار بسیار حیاتی است. به نکات اساسی و آسان زیر توجه کنید.

پاک کننده های صورت: روز خود را با یک پاک کننده ملایم آغاز کنید. استفاده از پاک کننده یا صابون های پوست که فاقد پساب قلیایی و یا بر پایه گلیسیرین هستند توصیه می شود. اگر پوست شما فوق العاده خشک است، بنابراین بهتر است که از پاک کننده های فاقد مواد صابونی که ملایم بوده و دارای مرطوب کننده هستند، استفاده کنید. برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد پوست، صورت خود را بیش از دو بار در روز نشویید.

کرم های مرطوب کننده و کرم ها ضد آفتاب : در دوران بارداری ( و دوران قبل و بعد از آن) استفاده منظم از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب با SPF حداقل 15 و حفاظت طیف گسترده ( که در مقابل اشعه های UVA و UVB از پوست محافظت می کنند) بسیار ضروری است. در دوران بارداری، سطح هورمون ها بالا رفته و در نتیجه سبب تکثیر رنگدانه های سلول ها شده، که باعث لک های پوستی یا “ماسک حاملگی” می شود. استفاده از کرم های ضد آفتاب در روزهای بارانی یا آفتابی، بهترین راه برای جلوگیری از لک های پوستی و تغییر رنگ است. اگر تصمیم گرفتید که در اواسط روز به بیرون یا کنار دریا بروید، پوست خود را با کرم های ضد آفتاب دارای SPF 30 یا بالاتر بپوشانید

آکنه، جوش یا چربی: اگر پوست شما چرب بوده یا مستعد آکنه است، احتمالا بدترین جوش ها را در دوران بارداری تجربه خواهید کرد. بهترین و امن ترین راه برای درمان این جوش ها استفاده از محصولاتی است که دارای اسید گلیکولیک، آلفاهیدروکسی اسید، اریترومایسین موضعی ( فقط با نسخه) و یا عصاره گیاه هاماملیس است.
به طور کلی، بسیاری از متخصصین استفاده از رتینوئیدها (مانند رتین آ یا دیفرین) یا اسید سالسیلیک را منع می کنند. بنابراین زمان خرید حتما به برچسب مواد تشکیل دهنده محصول توجه کنید. با وجود اینکه بین استفاده از این محصولات و نقایص زمان تولد ارتباط مشهودی وجود ندارد، اما بهتر است که جانب احتیاط را رعایت کنید.

آرایش کم و سریع: زمانی که صحبت آرایش کردن در دوران بارداری پیش می آید، این نظریه را به خاطر داشته باشید که کم هم زیاد است. این روش هم سریع تر و هم آسان تر خواهد بود. تنها چیزی که نیاز دارید برای اینکه صورت خود را زیباتر نشان دهید محصولات چند کاره است. کرم پودرهای ماتیکی که هم برای تیرگی دور چشم و لک های پوستی مناسب هستند و هم رنگ دادن به پوست در شب. مداد – ماژیک های مخصوص چشم، لب و گونه ها، لک ها را پنهان می کنند و جای زیادی را در کیف شما نمی گیرند. اگر شما از آن دسته افرادیهستید که بدون رژ لب از خانه خارج نمی شوید، مطمئن شوید که لب های خود را با کرم های مرطوب کننده که حاوی ضد آفتاب هستند، چرب کنید. حالا شما آماده هستید که روز خود را شروع کنید.

نظرسنجی