برطرف کردن خشکی ناشی از شستن بیش از حد دست ها

پوست، سلامتی

برطرف کردن خشکی ناشی از شستن بیش از حد دست ها

این روزها ویروس کرونا به معضلی جهانی تبدیل شده و همچنان در حال ابتلاء افراد زیادی در سراسر دنیا است. طبق گزارش های موجود، علائم اصلی این ویروس، تب، سرفه و تنگی نفس است که ممکن است پس از 2 تا 14 روز ظاهر شود. به همین دلیل آشنایی و رعایت نکات بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بسیار حائز اهمیت است. همان طور که می دانید دست ها بیشترین میزان ارتباط را با سایر قسمت های بدن دارند؛ به همین دلیل یکی از مهم ترین کارهایی که برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس باید انجام داد، شستن و ضد عفونی کردن دست هاست. اما استفاده مکرر از مواد شویند و پاک کننده موجب خشکی، اگزما و دیگرآسیب های پوستی می شود. بنابراین برای حفاظت از سلامت پوست دست خود باید به نکات ساده ای که در ادامه گفته می شود، توجه کرد.

آشنایی با روش های پیشگیری از خشکی و اگزمای پوست دست به علت شستشوی زیاد

این روزها نگرانی از بابت ویروس کرونا باعث شده به صورت مداوم دست هایمان را بشوییم یا از ژل ضدعفونی کننده استفاده کنیم. اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که شست و شوی زیاد از حد دست علی الخصوص در روزهای سرد می تواند باعث خشکی و حتی اگزما شود. اگزما در واقع همان خشکی و پوسته پوسته شدن دست ها است که با علائمی چون خارش و قرمزی همراه است و می تواند بسیار آزاردهنده باشد. از ساده ترین روش ها برای پیشگیری از خشکی و اگزمای پوست دست مرطوب نگه داشتن آن است. برند سینره به منظور پیشگیری ازعوارض و مشکلات ناشی از خشکی دست ها، محصول مراقبتی عرضه کرده است که بیشترین سازگاری را با پوست دست شما دارد و به سرعت جذب می شود. کرم مرطوب کننده دست سینره حاوی عصاره بائوباب، گلیسیرین و اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 می باشد که با حفظ آب در لایه ی خارجی پوست، از خشک شدن دست ها در اثر شست و شوی زیاد جلوگیری می کند.

آیا کرم مرطوب کننده دست در درمان خشکی پوست موثر است؟

خشکی پوست دست می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما این روزها استفاده از مواد ضد عفونی کننده، بیشترین تاثیر را در خشکی و اگزما دارد. در شرایط کنونی به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا می بایست بیش از پیش نکات بهداشتی را رعایت کرد اما ضدعفونی مداوم دست ها می تواند عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. ژل های ضد عفونی کننده، حاوی مقادیر زیادی الکل هستند که پوست دست را به شدت خشک و در درازمدت دچارالتهاب می کنند. بنابراین به منظور مراقبت از پوست دست ها و پیشگیری از عوارض ناشی از مواد ضدعفونی کننده، استفاده از کرم های مرطوب کننده دست پیشنهاد می شود. کرم مرطوب کننده دست سینره، رطوبت مورد نیاز سلول های پوست دست را تامین می کند و باعث تعویق روند خشکی و پیری پوست دست می شود. برند سینره با سال ها تجربه در زمینه تولید محصولات با کیفیت پوست و مو، استفاده از کرم مرطوب کننده دست را برای مراقبت از سلامتی شما پیشنهاد می دهد. مواد و ترکیباتی که دراین کرم به کار رفته، موجب ترمیم ترک های پوستی می شود.

راهکارهایی ساده برای مراقبت از پوست دست در برابر خشکی

- دست ها را با آب داغ نشویید

- در طول روز با کرم های مرطوب کننده مناسب، پوست دست خود را مرطوب نگه دارید

- از روغن زیتون و ترکیبات حاوی گلیسیرین، برای بهبود خشکی پوست دست خود استفاده کنید

- نوشیدن روزانه 8 لیوان آب را فرموش نکنید

- از کشیدن قلیان و سیگار، خودداری کنید

- ورزش را در برنامه های روزانه خود بگنجانید

- به منظور جلوگیری از آلودن شدن دست ها، از دستکش استفاده کنید

- جهت مراقبت از پوست دست، آن ها را آرام بشویید تا سلول های سطح پوست آسیب نبینند

در مجموع باید گفت که استفاده از کرم مرطوب کننده، از دست های شما در برابر عوارض ناشی از مواد ضدعفونی کننده مراقبت کرده و از خشکی و اگزمای پوست دست پیشگیری می کند.

نظرسنجی