آیا ورزش می تواند برای پوست مفید باشد؟

پوست

آیا ورزش می تواند برای پوست مفید باشد؟

آیا ورزش می تواند برای پوست مفید باشد؟

ورزش می تواند باعث بهبود خلق و خو و خویشتن شناسی شود. شما بعد از ورزش کردن احساس خوبی خواهید داشت و پوستتان شفاف تر می شود زیرا ورزش بر روی پوست نیز اثر مثبت دارد. ورزش منظم می تواند باعث بهتر شدن ظاهر و سلامت پوست شود.

تاثیر ورزش برروی خون و اکسیژن

هنگام ورزش کردن، قلب و ریه ها خونی حاوی اکسیژن فراوان را به ماهیچه ها و پوست منتقل می کنند؛ قرمز شدن پوست پس از ورزش نیز به همین دلیل است. همچنین افزایش جریان خون و بهبود آن سبب حمل مواد مغذی به پوست میشود. رسیدن خون، اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به پوست، منجر به افزایش ساخت کلاژن و در نتیجه داشتن پوستی صاف و محکم می شود.

براق شدن پوست بعد از ورزش

هنگام ورزش کردن، پوست چربی های طبیعی می سازد. این چربی ها سبب می شوند که پوست سالم تر و لطیف تر به نظر بیاید و همچنین رطوبت لازم برای پوست را تامین می کنند. ورزش تولید چربی های سطح پوست را تنظیم می کند در نتیجه چربی اضافی پوست به حداقل رسیده و منافذ پوست کوچک می شوند. با توجه به تحقیقات انجام شده در دانشگاههای بریستول و سنت اندروز ، قرمزی و گلگون شدن پوست بعد از ورزش کردن باعث افزایش سلامت و جذاب شدن پوست شما می شود.

پاکسازی پوست توسط عرق کردن

کلیه ها، کبد و پوست مسئول ازبین بردن سموم بدن هستند. هنگام ورزش کردن، تعریق باعث می شود سمومی که سبب بسته شدن منافذ پوست و در نتیجه آکنه می شوند، از بدن دفع شوند. ورزش منظم باعث افزایش عملکرد غدد تعریق می شود. همچنین ورزش سبب افزایش بازسازی سلول ها می شود. سعی کنید بعد از ورزش کردن حتما دوش بگیرید، زیرا سموم و سلول های مرده پوست، با دوش گرفتن از روی پوست شما برداشته می شوند. این کار، از بسته شدن منافذ پوست و عفونت های باکتریایی و قارچی جلوگیری می کند.

استرس

رفع نگرانی و استرس یکی از اصلی ترین علت هایی است که بیشتر افراد به ورزش روی می آورند. در بعضی از موارد، آکنه و پسوریازیس به دلیل استرس ظاهر می شوند. ورزش کردن سطح استرس را کم می کند و به این ترتیب سبب به حداقل رساندن مشکلات پوستی با منشاء استرس می شود. زمانی که بدن تحت فشار استرس است، سطح هورمون کورتیزول بدن افزایش می یابد. ورزش سطح هورمون کورتیزول (هورمون استرس) را کم کرده و میزان اندروفین ها را افزایش می دهد؛ به همین علت است که بعد از ورزش کردن احساس آرامش بیشتر می کنید. این احساس آرامش دائمی در عضلات صورت سبب کاهش چین و چروک های پوست صورت می شود.

استحکام و صافی پوست با ورزش کردن

وزنه برداری ماهیچه های بدن را قوی و نیرومند می کند. ماهیچه های قوی که زیر پوست شما قرار دارند، پوست را سالم تر نشان داده وباعث می شود احساس بهتری داشته باشید. عضلات محکم می توانند پوست شما را محکم نگه داشته و ظاهر سلولیتی پوست را به حداقل برسانند. انجام حرکات کششی نیز باعث بهبود پوست می شوند. این حرکات تنش بین عضلات را کم می کند و قدرت ماهیچه ها را بهبود می بخشد در نتیجه از ایجاد سلولیت جلوگیری می کند.

نظرسنجی