لذت از آفتاب را تجربه کنید

پوست، نکات زیبایی

لذت از آفتاب را تجربه کنید

لذت از آفتاب را تجربه کنید

اگرچه ما زندگیمون رو مدیون خورشید و گرمای اون هستیم، اما خورشید نمیتونه دوست خوبی برای پوست ما باشه. به غیر از قرمز شدن پوست که بلافاصله بعد از تماس طولانی مدت با آفتاب قابل دیدنه، بقیه ی اثرات مخرب آفتاب مدت ها طول میکشه تا ظاهر بشن! اثرهایی مثل لک های پوستی، زیاد شدن مویرگ های خونی زیر پوست، زرد شدن پوست، چین و چروک و حتی سرطان پوست! همه این ها عواملی هستن که ما رو مجبور می کنن زیاد با خورشید صمیمی نشیم!

اشعه خورشید الیاف پوست ما رو که اسمشون الاستین هست از بین می بره و باعث شکسته شدن این الیاف میشه. با آسیب دیدن الاستین ها، پوست استحکام اولیه ش رو از دست میده و زمان زیادی طول می کشه تا دوباره ترمیم بشه.

برای محافظت از پوست در برابر آفتاب راه های زیادی وجود داره، برای آشنایی با بعضی از این راه ها در ادامه مطلب با ما همراه باشید...

1. ابر و بارون و برف و تگرگ فرقی نداره. پوست ما تو همه ی فصل ها به ضدآفتاب نیاز داره. موقع خرید کرم ضدآفتاب دقت کنید که عبارت “طیف گسترده” رو روی اون ببینید، معنیش هم اینه که در مقابل هر دو اشعه ی UV از پوست محافظت می کنه. کرم ضد آفتاب رو حداقل 15 دقیقه قبل از بیرون رفتن از خونه روی پوست بمالید و یادتون باشه که به طور متوسط هر بار حدود 28 گرم کرم نیاز دارین تا پوست صورتتون رو با کرم بپوشونید.

2. کرم های ضد آفتاب رو حداقل هر 2 ساعت یک بار تجدید کنین. خصوصا وقتی که شنا می کنین یا زیاد عرق کردید.

3. استفاده از یک عینک آفتابی مناسب که کاملا چشم ها رو بپوشونه هم مورد نیازه.

4. پوشیدن کلاه های لبه دار، پیراهن های آستین بلند و شلوار یادتون نره.

5. از ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر نور آفتاب خیلی شدیده. سعی کنین تو این ساعت ها زیاد در معرض نورآفتاب نباشین.

6. سعی کنید از لوازم آرایشی استفاده کنین که از پوست در مقابل اشعه UV محافظت میکنه. اما یادتون باشه که با وجود استفاده از این لوازم بازهم به کرم ضدآفتاب و عینک آفتابی نیاز دارین.

7. اگه خواهر، برادر یا بچه ی کوچیک دارین، سعی کنین همه ی مورد های قبل رو برای اون هم رعایت کنین.

نظرسنجی