پنج کلید طلایی برای تقویت موها

مو، نکات زیبایی

پنج کلید طلایی برای تقویت موها

تقویت موها

موهای ضعیف، ظاهر ناخوشایند و نامطلوبی روی سر ایجاد می کنند؛ ناسالم بودن موها، می تواند نشان دهنده یک مشکل پزشکی در شخص باشد. اگر در مورد سلامتی موهای خود تردید دارید، یا به دنبال راهی برای داشتن موهای سالم هستید، مطالعه این مطلب به شما کمک می کند.

گام اول؛ موهای ضعیف را با این ویژگی ها بشناسید

موهای ضعیف را با این ویژگی ها بشناسید

موهای ضعیف نازک، پژمرده و مستعد ریزش هستند. موخوره، خشکی شدید یا چرب بودن بیش از حد، از دیگر ویزگی های موهای ضعیف است. ناسالم بودن موها ممکن است ناشی از ژنتیک، عوامل هورمونی، یائسگی، زایمان، مصرف قرص های جلوگیری از بارداری، بیماری ها، تفذیه نامناسب، استرس، عفونت قارچی و شیمی درمانی باشد. عوامل محیطی مانند نور خورشید، کلر یا شوری آب، آلودگی هوا و گرمای شدید نیز می تواند به موها آسیب برساند.

چه تعداد ریزش مو در هر روز طبیعی است؟

چه تعداد ریزش مو در هر روز طبیعی است

ریزش مو در حد 100 تا 150 عدد به طور روزانه طبیعی است؛ اما از آنجایی که موی سر افراد به طور میانگین 100 هزار عدد مو است، این تعداد ریزش مو در هر روز قابل توجه نیست. به جای موهای ریخته شده، موهای جدیدی روی سر رشد می کنند و این فرایند، تا میانسالی ادامه دارد. بعد از میانسالی، رشد مو کاهش چشمگیری پیدا می کند. در صورتی که ریزش مو بیش از حد طبیعی باشد، بهتر است از تقویت کننده مو استفاده شود.

شکستگی موها از ساقه را جدی بگیرید

موهایی که از ساقه شکسته می شوند، ریزش موی طبیعی محسوب نمی شود. ریزش موی طبیعی به این صورت است که موها با برآمدگی پیازمانند، از ساقه سر جدا می شوند. شکستگی موها نشانه ضعف و ناسالم بودن موها است. موهای ضعیف از انتها به دو نیم تقسیم می شوند (موخوره)؛ این دو بخش به تدریج از هم باز می شوند؛ تا این که مو از ساقه می شکند.

موهای ضعیف را تقویت کنید تا آسیب نبینند

موهای ضعیف را تقویت کنید تا آسیب نبینند

موهای ضعیف نیاز به تقویت دارند؛ آن ها را با استفاده از شامپوهای تخصصی ، نرم کننده و سرم ضد ریزش و تقویت مو محافظت کنید تا ترمیم شوند. تقویت کننده های مو، با داشتن پروتئین، اسیدهای آمینه و مواد دیگر، موهای آسیب دیده را بازسازی می کنند. اگر موهای ضعیفی دارید از شامپوهایی که موها را خشک می کنند استفاده نکنید. محصولات حاوی الکل برای مو مضر هستند، زیرا باعث خشکی مو می شوند. از شستن بیش از حد موها پرهیز کنید.

موخوره نشان می دهد موها سالم نیستند

موخوره درمان دائمی ندارد، ولی می توان با کوتاه کردن منظم موها، از دست آن ها خلاص شد. استفاده از شامپوی ملایم و چرب کردن انتهای موها با سرم نرم کننده مو نیز به پیشگیری از ایجاد موخوره کمک می کند.

منبع

http://www.matrix.com/

نظرسنجی