ضد آفتاب صورت با دست و بدن چه تفاوت هایی دارند؟ علت استفاده از هرکدام چیست؟

ضد آفتاب صورت با دست و بدن چه تفاوت هایی دارند؟ علت استفاده از هرکدام چیست؟

حتماً تا به حال در قسمت محصولات بهداشتی و زیبایی داروخانه ها ردیف های اسپری ها، لوسیون ها، ژل ها و کرم های ضدآفتاب از برندهای مختلف را دیده اید و احتمالاً تنوع آن ها شما را برای انتخاب و خرید گیج و سر درگم کرده است و با خود فکر کرده اید که بجز کرم ضد آفتابی که برای صورت خود تهیه می کنید آیا لازم است برای لب ها و دست های خود هم کرم ضد آفتاب تهیه کنید و اگر قرار باشد این کار را انجام دهید، چه تفاوتی بین کرم ضد آفتاب صورت و کرم ضد آفتاب دست وجود دارد؛ چگونه می توانید آن ها را انتخاب کنید و آیا اصلاً استفاده از کرم ضد آفتاب برای دست ها هم ضروری است؟ در این مقاله به بررسی تفاوت های ضد آفتاب صورت و ضد آفتاب دست می پردازیم و به شما می گوییم که چرا باید از هرکدام به جای خود استفاده کرد.

چرا باید روی دستان خود کرم ضد آفتاب بزنیم؟

  چرا باید روی دستان خود کرم ضد آفتاب بزنیم؟
چرا باید روی دستان خود کرم ضد آفتاب بزنیم؟

بسیاری از مردم بر این باور هستند که استفاده از کرم ضد آفتاب بهترین راه برای مقابله با پیری زودرس است. با این حال این موضوع تنها در مورد پوست صورت صادق نیست و در دیگر نقاط بدن خصوصاً دست ها هم باید رعایت شود. در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا باید از کرم ضد آفتاب برای دست ها هم استفاده کنیم:

  1. دست ها یکی از اعضای مهم بدن هستند که در حال انجام بسیاری از کارهای روزانه مانند شستشو، استفاده از مواد شوینده شیمیایی و شوینده های حساسیت زا تحت فشار و آسیب قرار می گیرند. از طرفی دست ها بیش از بسیاری از قسمت های مختلف بدن در معرض تابش نور خورشید قرار می گیرند و خصوصاً اگر پوست روشنی داشته باشید، بیشتر در معرض بروز بیماری کراتوز اکتینیک خواهید بود. این بیماری به شکل ضایعات پوسته پوسته شده روی دست ها ظاهر می شود و هر چند که بدخیم و خطرناک نیستند ولی اگر درمان نشوند، می توانند منجر به سرطان پوست شوند.
  2. تغییر رنگ پوست یکی دیگر از عوارضی است که در صورت عدم استفاده از کرم ضد آفتاب دست ممکن است بروز کند. این تغییر رنگ می تواند از ایجاد خال های اضافی روی دست ها گرفته تا تغییرات واقعی رنگدانه های پوست به رنگ های قهوه ای، برنزه، خاکستری مایل به آبی یا سیاه یا قرمز، صورتی یا گوشتی باشد.
  3. سرطان پوست بدون شک جدی ترین پیامد نادیده گرفتن استفاده از کرم ضد آفتاب برای دست ها است. ملانوم بدخیم یک شکل بسیار تهاجمی از سرطان پوست است که در صورت درمان به موقع تقریباً صد درصد موارد آن قابل معالجه است. با وجود این، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. چنانچه در پوست دستان یا صورت خود تغییراتی را مشاهده کردید، به ویژه خال های جدید که می توانند نشانه اولیه سرطان پوست باشند، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب صورت

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب صورت
ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب صورت

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب صورت بسیاری از افراد برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و سایر بیماری های پوستی و هم چنین به دلایل زیبایی از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند. کاهش ساعات قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از کرم های ضد آفتاب می تواند شدت خطوط ریز یا چین و چروک را کم کرده و هم چنین از شل شدن پوست جلوگیری کند. محافظت در برابر آفتاب می تواند پیری زودرس را به حداقل برساند. با استفاده از کرم های ضد آفتاب خطوط ریز نه تنها کمتر به چشم می آیند، بلکه لکه های قهوه ای پوست را می توان با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب کاهش داد. استفاده از این محصولات با افزایش خاصیت ارتجاعی پوس ، می تواند ظاهری طبیعی و جوان به پوست ببخشد.

تفاوت بین ضد آفتاب صورت و ضد آفتاب دست چیست؟

تفاوت بین ضد آفتاب صورت و ضد آفتاب دست
تفاوت بین ضد آفتاب صورت و ضد آفتاب دست

محافظت در برابر آفتاب برای تمام افراد واجب و ضروری است، باید مطمئن شوید که از نوع مناسب کرم ضدآفتاب برای هر یک از قسمت های مختلف بدن خود استفاده می کنید.

استفاده از کرم ضد آفتاب فواید زیادی دارد. آفتاب زیاد می تواند باعث بیماری های پوستی و حتی سرطان شود و با استفاده از کرم ضد آفتاب می توانید به طور بالقوه از بروز آسیب های ناشی از اشعه های مضر آفتاب جلوگیری کنید.

انواعی از کرم های ضد آفتاب بدن برای بازوها، پاها، شکم و اکثر سطوح پوست ساخته شده است. این نوع لوسیون ها یا کرم ها بسته به فرمولاسیونی که دارند، می توانند غلیظ یا روغنی باشند.

کرم های ضد آفتاب دست برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و به ویژه لایه برداری از پوست به خوب عمل می کنند، اما ممکن است مواد آلرژی زایی نیز در آن ها وجود داشته باشند. با توجه به حساسیت های پوستی هر فرد، کرم ضد آفتاب دست که اغلب معطر هم هستند، ممکن است برای پوست صورت ایجاد مشکل کنند.

کرم ضد آفتاب صورت به طور خاص برای پوست این بخش از بدن ساخته شده است. از آنجا که پوست صورت می تواند مستعد بروز آکنه و جوش است، معمولاً کرم های ضد آفتاب صورت را به اندازه کرم های ضد آفتاب بدن چرب نمی سازند.

کرم ضد آفتاب صورت معمولاً فاقد بو است تا چنانچه فرد مصرف کننده پوست حساسی دارد، در اثر مواد شیمیایی موجود در این کرم ها دچار عوارض پوستی نشود.

هم چنین کرم های ضد آفتاب دست معمولاً دارای SPF 30 به بالا هستند؛ حال آن که کرم های ضد آفتاب صورت می توانند  دارای SPF 15 هم باشند.

سخن پایانی
سخن پایانی
سخن پایانی

دستان شما گرانبها هستند و باید مانند بقیه اعضای بدن با آن ها با محبت و مراقبت رفتار کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه از کرم های ضد آفتاب، بهتر است از کرم ضد آفتاب صورت برای پوست صورت و از کرم ها و لوسیون های ضد آفتاب دست، برای پوست دست ها و سایر قسمت های بدن استفاده شود، در غیر این صورت ممکن است استفاده از کرم ضد آفتاب با عوارض پوستی همراه باشد.

لینک اشتراک گذاری:

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *